BIRRA TIRANA, MBRETERESHA E FESTES SE BIRRES NE QYTETIN E KORCES

Cdo nate e festes se birres ne qytetin e Korces ishte plot e perplot me pjesemarres nga te gjitha qytetet e Shqiperise, por edhe nga Kosova, Maqedonia, Greqia dhe vende te tjera qe kishin ardhur enkas per te festuar.

Birra Tirana, titullohet njezeri pothuajse nga te gjitha mediat qe e pasqyruan kete event si Mbreteresha e kesaj feste, per shkak te frekuentimit shume te larte qe kishte nga te gjithe pjesemarresit.

Festa e Birrës në qytetin e Korçës, me e madhja në vend sa i përket pjesëmarrjes, ka vazhduar mbrëmë në natën e saj te tretë. 12 vite festë dhe tashmë është konsoliduar si një prej eventeve më të rëndësishme verore. Qytetarë dhe vizitorë të shumtë kanë shijuar mbrëmë me orë të gjata atmosferën në Pazarin e Vjetër, duke festuar me Birrën Tirana, shoqëruar me gatime tradicionale, por edhe me muzikën që e ka ndezur qytetin.

Organizimi i Bashkisë Korçë këtë herë është bërë edhe më i kujdesshëm, duke u munduar të sjellin risi dhe një atmosferë të ngrohtë për publikun. Më tepër rreth organizimit ka folur për Report Tv, nënkryetarja e Bashkisë së qytetit Benila Themeli.

Festa ka zgjatur gjithë natën dhe ajo që u vu re ishte pjesamarrja vetëm në rritje. Birra Tirana ishte mbretëresha e kësaj mbremje, ku qytetarë dhe turistë të shumtë festonin me gota nëpër duar.

Kanë ngelur edhe dy ditë nga festa më e madhe e organizuar në qytetin e Korcës. Fundjava pritet të jetë plot e përplot dhe të shënojë numrin më të lartë të turistëve në këtë edicion të 12 të Festës së Birrës në qytetin juglindor.

Show Buttons
Hide Buttons